Víte, proč nakupovat u nás? - www.reflexniprivesky.cz

Pro běžného zákazníka je velice obtížné poznat rozdíl mezi špatným a kvalitním reflektorem.

Kvalitní reflektor by v první řadě měl mít na svém balení uvedené označení CE, informace o výrobci a potvrzení, že splňuje evropskou normu EN13356:2001.

Dále by zákazník měl zkontrolovat, jakou barvu má vrchní vrstva reflektoru, protože pouze bílé, stříbrné a fluorescentně žluté materiály mohou být certifikované jako vysoce reflexní. Nenechte se ale zmást i jinou barvou reflektoru, jen se ujistěte, že barevný potisk je až pod vrchní vrstvou výrobku, tím reflexní schopnost netrpí.
Někdy se také můžeme setkat s reflektory, které mají potisk přímo na své vrchní vrstvě, takzvaný „On print“. Výrobce tak sice dosáhne lepší viditelnosti loga nebo reklamy na svém produktu, ale výrazně tak sníží jeho bezpečnostní funkci.

Dalším poznávacím znamení je velikost, kterou musí reflektor mít, aby splňoval požadavky na odrazivost. Pro certifikovaný výrobek jsou tyto rozměry stanoveny následovně: minimální plocha 15cm², maximální 50cm² a maximální tloušťka 10mm. Na světě existují pouze dva výrobci reflexního materiálu, kteří splňují rozměrové minimum- jsou jimi 3M Scotchlite a Reflexite. Ostatní výrobci mají rozměrové minimum výrazně vyšší.

Doporučujeme proto kontrolovat údaje uvedené na obalu reflektoru- zejména výrobce materiálu a reflektoru. V našem případě to je Scotchlite 3M (certifikovaný výrobce reflexního materálu) a Softreflector (certifikovaný výrobce reflektorů). Kombinace těchto dvou specialistů ve svém oboru Vám zaručujeme maximální kvalitu a tím i nejvyšší bezpečnost.